Астън Вила се върна в топ 4

И. Ангелов

Астън Вила посрещна Уулвс в срещата от поредния тридесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Вила Парк" домакините спечелиха с 2:0 за да се върнат в топ 4 с 3 точки над петия Тотнъм. Тимът на Унай Емери обаче ще има и мач повече с тази победа, като при равен брой точки преди мача отстъпваше по голова разлика.

Днес Вила поведе в 36-ата минута когато Луиз изпълни бързо пряк-свободен към Бейли от ляво, крилото прати топка в полето и тя бе избита към границата на полето и Диаби, който се нагласи и с мощен шут вкара за 1:0.

За началото на втората част изненадващо бе заменен Оли Уоткинс в нападение за домакините, и в игра се появи Дюран. В 65-ата минута Диаби намери Конса в позиция за центриране към Дюран, но опитът му се превърна в гол за 2:0.