Артета: Малките детайли направиха разликата

Н. Гавазов

Мениджърът  на Арсенал Микел Арета се оплака, че отборът му е отпаднал от Шампионска лига заради една "голяма грешка“.

След равенство 2:2 с Байерн миналата седмица, Арсенал завърши реванша от четвъртфиналите на Шампионска лига с поражение с 1:0 в Мюнхен.

Единственият гол в реванша бе отбелязан през второто полувреме от Джошуа Кимих, който се измъкна и засече с глава центриране на Рафаел Герейро.

Артета вярва, че "артилеристите" могат да обвинят само себе си за елиминирането си от турнира.

"В момента съблекалнята е много депресирана. Много сме разстроени. Не мога да намеря точните думи, за да ги развеселя, иска ми се да ги имам.

Трябва да преодолеем това. Изправихме се срещу отбор с много опит и мисля, че малките детайли направиха разликата в това противопоставяне от два мача. Оставихме ги да отбележат два гола (в първия мач), които им даде голяма преднина.

Това, което направи разликата днес, бе грешката, която направихме. Допуснахме грешка в защитата в нашето поле, голяма грешка и допуснахме гол и след това ни беше трудно“, заяви Артета.