Реал издържа срещу Ман Сити и спечели на дузпи (видео)

И. Ангелов

Манчестър Сити посрещна Реал Мадрид във втория кръг от четвърт-финалите на Шампионска лига. Миналата седмица двата тима сътвориха зрелищното 3:3 в испанската столица, и днес на "Етихад Стейдиъм" видяхме 1:1 в редовното време и продължения, а след това дузпи, където Реал Мадрид надделя драматично.

Днес срещата започна с изненада от гостите и 17-ти гол за сезона на Родриго за 1:0. Той бе намерен на чиста позиция от Винисиус и два пъти трябваше да стреля, за да преодолее Едерсон. След гола Сити овладя топката, но не създаде достатъчно положения, за разлика от второто полувреме.

Във втората част активен бе само домакинският отбор, който създаваше положение след положение, владееше топката в 65% от времето и към 85-ата минута бе отправил 21 удара, корнерите бяха 15-0. Така и неизбежно се стигна до 1:1 когато Де Брюйне получи подарък в полето от Рудигер и наказа Лунин в 76-ата минута, след което се стигна до продължения.

Тук и двата тима имаха своите положения, но голове не дойдоха и преминахме към дузпите:

1.Резервата Хулиан Алварез матира Лунин за 2:1;
2. Едерсон спаси дузпата на Модрич - 2:1;
3. Бернардо Силва стреля слабо в средата и Лунин не мръдна и улови - 2:1;
4. Белингам излъга Едерсон за 2:2;
5. Лунин спаси силна дузпа на Ковачич - 2:2;
6. Вазкес също прати Едерсон в другия ъгъл - 3:2 за Реал;
7. Фил Фодън не сбърка за 3:3;
8. Начо насочи перфектно за 4:3;