Щутгарт се класира за групите на Лига Европа

В. Мухарски

Щутгарт се класира за групите на Лига Европа. Немският тим завърши наравно 1:1 с Динамо Москва в среща-реванш от квалификацията, която се игра на "Арна Химки". Както е известно в първия двубой немците взеха преднина от два гола, дело на Ведад Ибишевич. Именно той реализира и днес в мача в Русия.

Първият гол падна чак в 64-та минута. Тогава Ведад Ибишевич бе изведен отлично и останал сам срещу вратаря Антон Шунин, се разписа за 1:0. В 77-та минута Александър Кокорин засече топката във вратата на Щутгарт, оформяйки крайното 1:1.

С общ резултат - 3:1 Щутгарт се класира за групите на Лига Европа. Динамо Москва приключи участието в надпреварата и ще се съсредоточи върху изявите си в руския шампионат.