Борусия М започна с победа, резултати от Бундеслигата (видео)

В. Мухарски

Борусия Мьонхенгладбах стигна до успех с 2:1 срещу отбора на Хофенхайм. По този начин "жребците" стартираха новия сезон в Първа Бундеслига с победа.

Играчите на Борусия откриха резултата в 33-ата минута, когато Майк Ханке отбеляза гол с глава, след като бе намерен от Хуан Аранго. Втората част започна с повече възможности за гостите. Тобиас Вайс, Ерен Дердийок и Борис Вукчевич направиха пропуски пред Марк-Андре тер Щеген. Все пак те стигнаха до така желаното изравнително попадение в 66-ата минута. Тогава Роберто Фирмино се разписа с глава за 1:1.

Домакините успяха отново да вземат инициативата и това си каза думата в 79-ата минута. Тогава Хуан Аранго се разписа и по този начин тимът от „Борусия-Парк” взе победата в тази среща.