Дортмунд започна защитата на титлата си с победа над Вердер

В. Мухарски

Борусия Дортмунд постигна домакинска победа с 2:1 над Вердер Бремен и по този начин стартира защитата на титлата си в Бундеслигата. С тази среща бе дадено начало на новия сезон на немския шампионат, като останалите мачове от първия кръг са през уикенда.

Марко Ройс откри резултата още в 11-ата минута, след грешка на Александър Игньовски. "Бременските музиканти" успяха да изравнят в 75-ата минута с попадение на дебютиралия в този мач чешки национал - Теодор Гебре Селасие с удар малко под гредата.

Марио Гьотце се появи в игра в 79-ата минута и две минути по-късно вкара втория гол за Дортмунд и донесе победата на домакините. Левандовски пусна към Гьотце в наказателното поле и той стреля в долния десен ъгъл за 2:1.