Монако и ПСЖ поделиха точките

Н. Гавазов

Завърши мачът от 24-ия кръг на френската Лига 1, в който се срещнаха Монако и ПСЖ. Мачът се игра на стадион "Луи II" в Монако и завърши при резултат 0:0.

В 25-ата минута нападателят на домакините Бен Йедер отбеляза гол, който бе отменен след проверка на ВАР.

След почивката наставникът на гостите Луис Енрике реши да смени нападателя Килиан Мбапе, който гледаше мача от трибуните с майка си. Трябва да се отбележи, че Мбапе напуска терена за втори пореден път, без да доиграе мач от френското първенство.

През второто полувреме на сблъсъка парижани вече бяха по-силни, но те не успяха да се възползват от инициативата си, така че последният съдийски сигнал записа първото нулево равенство от 2015 г. насам в срещите на тези два тима.

След 24 кръга от френското първенство Монако събра 42 точки и е на трето място. На свой ред, след подобен брой мачове в Лига 1, ПСЖ спечели 55 точки и зае първото място.