Гасперини очаква, че Ливърпул ще се опита да направи обрат

Н. Гавазов

Старши -треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини очаква Ливърпул да се опита да направи обрат в реванша от четвъртфиналите на Лига Европа.

Миналия четвъртък Аталанта победи Ливърпул на Анфийлд с резултат 3:0. "Червените" допуснаха първо домакинско поражение от 14 месеца.

Нито един отбор никога не се е връщал след домакинска загуба с три или повече гола в двустранни плейофи за Лига Европа, но Гасперини не очаква Ливърпул да пристигне в Бергамо без надежда.

"Очаквам да видя възможно най-добрия Ливърпул и техният отбор ще дойде тук, за да използва всеки шанс, който има, така че трябва да имаме страхотен мач, за да постигнем резултат.

Ще започнем с 0:0. Не можем да мислим за резултата от първия мач, това е нашата цел.

Знаем, че това ще бъде един от най-важните двубои в нашата история, ако не и най-важният, но трябва да се изолираме от тези неща, които казваме в навечерието на мача“, заяви Гасперини.