Артета: Важно е да продължим да вярваме

Н. Гавазов

Мениджърът на Арсенал Микел Артета призова своя отбор да продължи да вярва в спечелването на титлата във Висшата лига.

След като допусна само четири гола в предишните си 11 мача от Висшата лига, Арсенал позволи на Астън Вила да отбележи два пъти в неделя при домакинска загуба с 2:0.

По този начин Арсенал загуби преднината в надпреварата за титлата, но Артета иска отборът му да остане отзивчив в реванша от четвъртфиналите на Шампионска лига срещу Байерн в сряда.

"Сега това е нашата реалност. Знаехме, че този момент може да дойде и сега е важно да отговорим и да продължим да вярваме.

Първото полувреме бе едно от най-добрите ни представяния този сезон срещу наистина добър отбор. Трябваше да поведем с три или четири гола, но това не се случи и през второто полувреме играта се промени и допуснахме два ненужни гола.

Сега е моментът да се покажем като лидери и да покажем характер, като се зачитаме. Сега това е голямо изпитание за нас.

Играчите са разочаровани, те са тъжни. Но имаме добра възможност да направим нещо, което не се е случвало на този клуб от 14 години", заяви Артета.