Почетино: Реваншът ще бъде труден

Н. Гавазов

Старши треньорът на Пари-Сен Жермен Маурисио Почетино коментира победата над  Байерн Мюнхен с 3:2 в първи мач от четвъртфиналите на Шампионска лига.

"Доволен съм от резултата, от отношението на отбора, който се оказа в трудна ситуация, играейки срещу най-добрия отбор в Европа. Трябва да поздравим играчите, те се пожертваха. Нека се опитаме да повторим тази игра.

Моят план за двубоя? Когато спечелите, винаги е по-лесно да обясните своите решения. Всички смятат, че сте направили правилния избор. Но победата е заслуга на играчите, те са основните герои. Но имаме още една среща, още 90 минути. Първият мач бе изигран добре, но реваншът ще бъде труден.

Маркиньос? Усети болка в адукторния мускул. Надяваме се, че това е незначителна травма  и скоро ще бъде в строя.

Обрат на Байерн? Днес получихме съвсем различен резултат в сравнение с първия мач с Барса, предимството е минимално. Надяваме се, че реваншът ни ще бъде по-добър от този мач срещу Барселона. Но винаги има много подробности, които трябва да се вземат предвид, за да се постигне резултат", заяви Почетино.