Вайналдум: Не бяхме фокусирани

Н. Гавазов

Полузащитникът на Ливърпул Жоржиньо Вийналдум коментира поражението в първия мач от четвъртфиналите на Шампионска лига срещу Реал Мадрид (1: 3).

"Не ни бе лесно. Играхме срещу страхотен отбор, а първото полувреме изобщо не бе успешно. След успешна борба при отбрана, често веднага губихме топката поради прости грешки при подаване.

Що се отнася до втория гол, не мога да кажа, че това бе подарък, защото техният играч все пак трябваше да отбележи, но това бе типична грешка за първото полувреме. Не играхме достатъчно силно, не бяхме напълно фокусирани върху играта. След центриране от дълбочина на терена ние направихме грешка в подреждането отзад, така че стана каквото стана.

Просто си казахме, че второто полувреме трябва да е по-добро от първото. Трябва да бъдете по-добре позиционирани в защита, защото те няколко пъти опасно стигаха до вратата след дълги подавания. Поставихме си за цел да играем нашия футбол, затова вкарахме, но, за съжаление, те бързо отбелязаха третия и обезсилиха усилията ни", заяви Вайналдум.