Интер пак не можа да бие Рома у дома (видео)

.

Интер за поредна година не съумя да победи у дома Тома в дербито на Серия А като двата тима завършиха при равенство 1:1. Така бе прекъсната серията от 5 поредни успеха на шампионите и тази от 3 поредни загуби за “вълците”.

Рома започна по-добре мача и още в 14-ата минута поведе след гол на Вучинич, който бе точен с глава след центриране на Мота. До края на полувремето мачът бе равностоен като Интер не създаде много опасности.

В началото на втората част обаче Моуриньо усили атаката и това даде резултат още в 48-ата минута, когато Самуел Ето’о със завъртане от малкия пеналт прониза мрежата. До края двата тима си размениха по няколко положения, а гол на Милито бе справедливо отменен поради засада.

Интер остава лидер с 29 точки. 5 по-малко има вторият Ювентус. Рома е 13-ти с 15 точки.