Интер разгроми Рома (видео)

FUTBOL-TV

Рома и Интер изиграха мач от 16-ия кръг на Серия А. Гостите победиха с 0:3 като отбелязаха всички голове още в първото полувреме и благодарение на днешните 3 спечелени точки се нареждат на 2-ро място във временното класиране.

Първата добра ситуация дойде още в началото на двубоя, когато Николо Дзаниоло центрира към Елдор Шомуродов, който бе неточен. В 15-та минута обаче Хакан Чалханоолу стреля точно в целта след изпълнение на ъглов удар за 0:1.

Малко след това в 24-та минута "нерадзурите" удвоиха преднината си чрез Джеко, който получи добър пас от Чалханоолу . В 39-та минута дойде и завършващата фаза на атаката на Интер - Дензъл Дъмфрис засече с глава след центриране на Алесандро Бастони и оформи крайното 0:3.

Второто полувреме бе доста по-спокойно и безинтересно спрямо първото. Футболистите на Интер направиха още няколко атаки, но очевидно резултатът ги устройваше и от тях не последваха голове.