Наполи изпусна Сасуоло в добавеното време (видео)

Н. Гавазов

Сасуоло и Наполи не успяха да се победят в мач от 250я кръг на Серия А. Срещата завърши при резултат  3: 3.

Съдията отмени гол на Лоренцо Инсине в 22-та минута заради положение на засада, което констатира след използване на VAR.

12 минути по-късно защитникът на Наполи Никола Максимович прати топката в собствената си врата и домакините поведоха, но четири минути по-късно Петр Зелински възстанови резултата. В последната минута на първото полувреме Доменико Берарди реализира дузпа и отново изведе Сасуоло напред.

В средата на второто полувреме Джовани Ди Лоренцо изравни резултата на таблото, който остана равен до 90-ата минута на мача, когато Insigne реализира дузпа и изведе гостите напред. Въпреки това домакините имаха последната дума - в петата минута на добавеното време Франческо Капуто вкара гол от 11-метров наказателен удар.

След 24 кръга Наполи има 44 точки и е на пето място в класирането на Серия А, докато Сасуоло е на 8-ма позиция с 36 точки.