Барселона измъкна победата срещу Валядолид (видео)

Н. Гавазов

Барселона прие Валядолид в мач от 29-ия кръг на Примера дивисион. Срещата се проведе на стадион "Камп Ноу" в Барселона и завърши при резултат 1: 0.

През целия мач Барселона имаше игрово предимство. През първото полувреме "блаугранас"  създаде няколко шанса да отбележи, но не успя да ги реализира. През второто полувреме домакините увеличиха натиска и имаха още няколко шанса да поведат в резултата. В крайна сметка крепостта на гостите бе превзета в 90-та минута, благодарение на точния удар на Усман Дембеле.

Заслужава да се отбележи, че от 79-ата минута Валядолид игра с човек по-малко. Нападателят Оскар Плано получи червен картон.

Барселона, с 65 точки от 29 мача е втора в класирането на Примера дивисион. Лидер е Атлетико с 66 точки.