Хофе изхвърли Шалке за Купата, Дортмунд продължава напред

FUTBOL-TV

Един от фаворитите в турнира за Купата на Германия - Шалке 04 напусна рано надпреварата. Хофенхайм записа впечатляваща победа като гост на "кралскосините" с 3:1.

На почивката играчите на Шалке губеха с класически резултат, но след почивката успяха да стигнат до почетно попадение. Играчите на Хофе поведоха след головете на Кай Хердлинг в 21-ата, Кевин Воланд в 32-ата и Роберто Фирмино в 35-ата минути. През втората част Джеферсон Фарфан бе точен за Шалке в 67-ата минута.

В същото време Борусия Дортмунд победи с лекота Саарбрюкен с 2:0 като гости. Юлиян Шийбер им даде преднина преди почивката, а след нея Йонас Хофман успокои всички в жълто-черно с втория гол в мача.

В по-ранните мачове от вторник вечерта Хамбургер изхвърли след победа с 2:1 лидера във Втора Бундеслига Кьолн, а в дербито на втория ешелон Кайзерслаутерн тресна с 3:0 Унион Берлин и се класира на четвъртфиналите.