Победа за Байерн във финалния домакински мач за сезона

FUTBOL-TV

Байерн Мюнхен записа успех с 2:0 в двубоя с Волфсбург от 33-тия кръг в германската Бундеслига. Това бе последен домакински мач за баварците за сезона, като той ще се запомни най-вече с отличния дебют на полузащитника Ловро Звонарек.

19-годишният хърватин се нуждаше от само 3 минути и 14 секунди, за да ознаменува дебюта си с гол, с който да изведе Байерн напред в резултата.

В 13-ата минута Леон Горецка покачи на 2:0. В 18-ата попадение на домакините бе отменено заради засада. След това последваха няколко добри атаки, от които не падна нов гол и така бавно темпото на игра спадна.

През второто полувреме тимът от Мюнхен отправи само един точен удар, но пък в игра се появиха някои млади таланти. Иначе Байерн за показа новия екип на феновете. През настоящия сезон тимът смени червените фланелки с бели, които бяха домакински, но от новата кампания баварците се завръщат към червения цвят, който този път е с малко по-различен нюанс.

В класирането Байерн отново е втори със 72 точки, с две повече от третия Щутгарт. Волфсбург е на 12-о място с 37 точки.