Левски с обрат на "Лаута"

FUTBOL-TV

Левски с обрат на

Левски изигра един от най-силните си мачове през сезона и победи Локомотив Пловдив на "Лаута“. "Сините“ се наложиха с 2:1 след обрат и добра игра и вече са в ролята на фаворит за 4-ото място.

Николай Костов заложи на оптималния си състав, като за пръв път от доста време нямаше никакви проблеми преди двубоя. "Левски“ започна активно мача и още във 2-ата минута Рикардиньо стреля опасно покрай вратата.

В 10-ата минута обаче Локо матира "сините“ с първата си добра атака в мача. Домакините разиграха отлична контра, която започна Димитър Илиев, Лясков даде извеждащ пас към Мичи Нтело, който надбяга Хосе Кордоба и сам срещу Пламен Андреев не срещна трудност да отбележи – 1:0.

След гола "сините“ реагираха като ужилени и тръгнаха в атака, но много трудно създаваха чисти положения. В 29-ата минута обаче Левски все пак изравни чрез капитана си. Евертон Бала центрира прекрасно от корнер, а Вендерсон Цунами се извиси и с глава възстанови равенството – 1:1.

Само 3 минути по-късно Левски осъществи пълен обрат. Асен Митков даде фамозна асистенция към Рикардиньо и го изведе сам срещу вратаря, а той не сбърка и реализира за 1:2.

До края на първата част Левски продължи да натиска и да търси трети гол, с който да се опита да реши двубоя. В първата добавена минута за полувремето Марин Петков можеше да реализира. Националът получи топката отляво, навлезе към центъра и шутира, но стражът на Локомотив се справи.

Втората част стартира отново силно за "сините“. Патрик-Габриел Галчев стреля опасно от дистанция, но стражът на Локомотив се справи. В 59-ата минута Фабио Лима бе добре изведен в дълбочина, финтира и стреля, но Ангел Лясков с тяло блокира шута му. Секунди по-късно Цунами подаде към Евертон Бала, който бе спрян с фаул пред наказателното поле. При неговото изпълнение Патрик-Габриел Галчев подаде заучено към Марин Петков, но ударът на крилото бе блокиран.

В 60-ата минута Локомотив Пловдив имаше ситуация да изравни. Димитър Илиев засече с глава центриране отляво, но Пламен Андреев спаси. В ответната атака Фабио Лима комбинира с Евертон Бала, но ударът на крилото мина покрай гредата.

В 80-ата минута Димитър Илиев бе повален в наказателното поле на Левски и Железов посочи "бялата точка“, но секунда по-късно отмени дузпата, тъй като имаше засада преди това.

В 88-ата минута Билал Бари слави добре една топката към Джемили, който от чиста позиция стреля в аут. Секунди по-късно  Бала вкара ефектен гол, който бе справедливо отменен заради засада.

Локомотив Пд – Левски 1:2

1:0 Мичи Нтело 10′, 1:1 Цунами 29′, 1:2 Рикардиньо 32′