ПСВ стана шампион на Нидерландия (видео)

Н. Гавазов

След като победи Спарта в мача от 32-ия кръг на Ередивизе с резултат 4:2, ПСВ стана шампион на Нидерландия предсрочно.

След 32 кръга на нидерландското първенство ПСВ събра 87 точки, с 12 точки пред най-близкия си преследвач Фейенорд. Въпреки факта, че Фейенорд има мач по-малко, дори и да спечелят всеки от оставащите три кръга, тимът на Арне Слот няма да може да изпревари ПСВ.

В 8-ата минута халфът на гостите Абемли Мето Силу откри резултата в мача. В 19-ата минута защитникът на Спарта Саид Бакари си отбеляза автогол. В 26-ата минута нападателят Джоан Бакайоко даде аванс на ПСВ. В 29-ата минута защитникът на домакините Оливие Боскали вкара топката в собствената си врата. В 67-ата минута Оливие Боскали отново изведе ПСВ напред. В 78-ата минута Джордан Тезе вкара четвъртия гол за домакините.