Арсенал с 89 точки, но без титла

И. Ангелов

Арсенал посрещна Евертън в последния тридесет и осми кръг на английската Висша лига за сезон 2023-24 г. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините спечелиха с 2:1 за да съберат 89 точки, но те не бяха достатъчни и с две повече шампион става Манчестър Сити, дори въпреки че тимът на Микел Артета събра повече победи от "непобедимите" на Арсен Венгер.

В първото полувреме днес Евертън шокира противника с 1:0 в 40-ата минута когато пряк-свободен удар от Гай се отклони от Райс във вратата на Рая. Почти веднага обаче Арсенал се върна до 1:1 чрез Томиясу, който с нисък удар матира Пикфорд след подаване от Йодегор от линията към дузпата.

Във втората част Арсенал остави нещата до късно, и в 89-ата минута срещата реши Кай Хаверц за 2:1.