Ливърпул разби Саутхемптън на Анфийлд (видео)

И. Ангелов

Ливърпул посрещна Саутхемптън в срещата от поредния тринадесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините не срещнаха никакви затруднения за 4:0 над съперника и така събраха 28 точки за да застанат под лидера Челси на 1 точка разстояние.

Само 2 минути трябваха на "червените" да открият днес когато Робъртсън от ляво прецизно центрира за Диого Жота и той вкара от близо за 1:0. В 32-ата минута Жота удвои за 2:0, този път изведен от Салах след добра атака с Хендерсън. В 37-ата минута резултатът стана 3:0 при удар на Тиаго от границата на полето и отклонена топка през МакКарти.

На почивката гостите реагираха с представянето на Редмънд и Тела вместо Беднарек и Адамс. Това обаче не промени много играта и Ливърпул продължи да доминира, достигайки над 20 удара до края. В 52-ата минута се оформи и крайното 4:0 при точен корнер на Александър-Арнолд към Ван Дайк.