Лестър не успя в Бърнли (видео)

И. Ангелов

Бърнли прие Лестър Сити в срещата от поредния двадесет и седми кръг на английската Висша лига. Днес на "Търф Моор" домакините поведоха, а "лисиците" се върхана до 1:1 и не успяха да постигнат повече при липса на няколко от основните имена в състава в момента.

Още в 4-ата минута при грешка на Чаудъри, Матей Видра се възползва и се справи с Амарти преди да прати топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:0. Лестър натисна съперника след този гол и стигна до 1:1 в 34-ата минута, като тук Ндиди намери Ихеаначо за прекрасно воле през Поуп. След положението Бърнли отново бе по-активен до почивката.

Във второто полувреме ограниченият от контузии Брендан Роджърс нямаше как да промени особено нещата, като Бърнли продължи да пробва Шмайхел, а в 64-ата минута той бе спасен и от гредата си. В 85-ата минута Тилеманс също нацели гредата на Поуп, и повече голове в срещата нямаше.