Левски оправи азерите, ще играе поне още 8 мача в Европа

.

Отборът на Левски победи с 2:0 азербайджанския шампион ФК Баку и продължава напред към финалния плейоф за влизане в групите на Шампионската лига. “Сините” изиграха добър мач срещу опълчението на гостите и заслужено стигнаха до две попадения чрез Йовов в 64-ата и Христов в 80-ата минути.

През първата част защитата на азерите се пропука само на два пъти, но “сините” нападатели не съумяха да се възползват. В 64-ата минута обаче Тасевски навлезе в наказателното поле, пусна тънък пас към Йовов, който бе на ръба на засадата. Бижутера се измъкна сам срещи вратаря и опъна мрежата за 1:0. в 80-ата минута двубоят свърши, след като Христов бе изведен измежду трима бранители на Баку и с нисък удар удвои.

Най-добрата новина за Левски след този мач е фактът, че шампионите ще играят още цели 8 мача в Европа. Дори да отпаднат в плейофа за влизане в Шампионската лига те ще се включат в груповата фаза на Лига Европа.