Гол от дузпа подсигури преминаването на груповата фаза за Интер

FUTBOL-TV

Интер записа успех с 1:0 като гост на РБ Залцбург на "Ред Бул Арена“ в двубой от четвъртия кръг на група D в Шампионската лига. Преди две седмици "нерадзурите“ спечелиха с 2:1 при домакинството си на този противник, а днес се поздравиха с подобен успех.

Мачът бе далеч по-интересен след почивката, когато дойдоха и по-чистите голови положения.

В 77-ата минута Кристиян Аслани отправи много силен удар, при който Шлагер изби топката, тя тупна пред голлинията и вратарят я улови.

В 82-рата минута Лаутаро стреля опасно с глава, но Шлагер изби топката в напречната греда.

Натискът на "нерадзурите“ даде резултат само две минути по-късно, когато те получиха дузпа за игра с ръка на Бидструп при шут на Николо Барела. Лаутаро застана зад бялата точка и с успешно изпълнение даде аванс на своя тим.

До края до нов гол не се стигна и така 3-те точки отиват на сметката тима от Италия. Tака Интер отива на елиминациите на Шампионска лига.