Реал Сосиедад се оказа труден тест за Бенфика

FUTBOL-TV

Реал Сосиедад не срещна проблеми у дома срещу Бенфика и победи с 3:1 в двубой от група "С" на Шампионската лига. Испанският отбор, който има 10 точки на първо място в група "D", е съвсем близо до класиране за фазата на елиминациите в евротурнирите за четвърти последователен сезон.

Баските поведоха в резултата още в шестата минута чрез Микел Мерино, а пет минути след това Микел Оярсабал покачи на 2:0 с удар отблизо.

След четвърт час игра попадение на Мерино беше отменено заради игра с ръка.

Сосиедад реализира третото си попадение в двубоя в 21-ата минута чрез Андер Баренчея.

Осем минути след това Брайс Мендес не успя да се разпише от дузпа, отсъдена за нарушение на Николас Отаменди в наказателното поле на "орлите".

Четири минути след почивката Отаменди асистира за Алекс Ремиро, реализирал почетния гол в полза на португалския гранд, намиращ се на последна позиция в класирането след четири поредни поражения.

Реал Сосиедад е на първо място в подреждането с 10 точки.