Интер е новият крал на Европа (видео)

.

Интер спечели 17-тата Шампионска лига и 3-тата в своята история след победа на финала над Байерн Мюнхен с 2:0. Головете бяха дело на Диего Милито в 35-тата и 70-тата минута. Интер печели този трофей за първи път от 1965 година и записаха требъл през този сезон. Преди срещата на стадиона излязоха 22 испански танцьорки, които изпълниха народния за испанците танц - фламенко. На срещата имаше доста ВИП лица, както български, така и световни звезди. На мача присъстваха президента на ЦСКА Димитър Борисов, собственика на Черноморец Митко Събев заедно с Фреди Бобич и Красимир Балъков и още други. На стадиона са още Франц Бекенбауер, Лотар Матеус, Джоване Елбер, Щефан Ефенберг (последния капитан вдигнал купата за Байерн през 2001), Луиш Фиго, както и наказаните Тиаго Мота за Интер и Франк Рибери за Байерн.

Bayern Muenchen and Inter Milan players line up ahead of the UEFA Champions League Final match between FC Bayern Muenchen and Inter Milan at the Estadio Santiago Bernabeu on May 22, 2010 in Madrid, Spain.

Срещата започна с натиск на Интер, които още в 1-вата минута получиха шанс да изпълнят пряк свободен удар, но след центирането на Снайдер, Бут излезе и изби топката. Следващите минути се играха Интер и Байерн се разменяха атаки към вратата на съперника, но без опасни ситуации. Първата добра възможност в мача бе за Байерн. Робен навлезе в наказателното поле, подаде на Олич в удобна позиция, но хърватина не уцели вратата. В 16-та минута след центриране от корнер Байерн имаха претенции за дузпа след удар на Майкон с ръка. В 18-та минута дойде и първата ситуация за гол на Интер. Снайдер изпълни пряк свободен удар от 27 метра, Демикелис я отклони, но Бут бе на мястото си и боксира.

Bastian Schweinsteiger (L), Mark van Bommel (C) and Martin Demichelis (R) of Bayern Muenchen argue with referee Howard Webb of England during the UEFA Champions League Final match between FC Bayern Muenchen and Inter Milan at the Estadio Santiago Bernabeu on May 22, 2010 in Madrid, Spain.

В 22-та минута Мюлер си пое топката във въздуха, но защитниците на Интер му е избиха, топката обаче попадна на волето на Робен, който би високо над вратата. 7 минути след първият далечен удар от пряк свободен удар на Снайдер, дойде и втори от идентично положение, но този път Бут улови без проблеми. Следващите 5 минути бяха за Байерн, но без положения за гол. Интер на свой ред организира една контраатака, при която след центриране на Милито Снайдер не може да намери топката по най-добрия начин и защитниците на Байерн изчистиха.

Head coach Jose Mourinho of Inter Milan embrasses Arjen Robben of Bayern Muenchen during the UEFA Champions League Final match between FC Bayern Muenchen and Inter Milan at the Estadio Santiago Bernabeu on May 22, 2010 in Madrid, Spain.

В 35-та минута дойде и първия гол в финала на Шампионската лига, когато Жулио Сезар ритна топката напред, Милито я отклони с глава към Снайдер, който го изведе между двама защитника на Байерн и аржентинеца с плътен удар прати топката зад Бут и Интер поведе с 1:0. Само минута по-късно Интер имаха възможност да удвоят резултата, когато Милито изведе Ето`о, но Демикелис застана пред топката и я изрита в тъч. След това Байерн се опитаха да се върнат в мача, но Робен и Алтънтоп не бяха точни в ударите си.

Diego Milito of Inter Milan scores the opening goal during the UEFA Champions League Final match between FC Bayern Muenchen and Inter Milan at the Estadio Santiago Bernabeu on May 22, 2010 in Madrid, Spain.

В 43-та минута Интер изтърваха втора възможност да водят с 2:0, когато Милито върна жеста към Снайдер, но холандеца стреля в тялото на Бут. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и тимът на Жозе Моуриньо се оттегли с гол преднина.

Diego Milito of Inter Milan is chased by Philipp Lahm of Bayern Muenchen during the UEFA Champions League Final match between FC Bayern Muenchen and Inter Milan at the Estadio Santiago Bernabeu on May 22, 2010 in Madrid, Spain.

Още в първите секунди Байерн съзададе първата опасна възможност, когато Алтънтоп изведе Мюлер на стрелкова позиция, но Жулио Сезар спря топката с крака. В ответната атака и Интер имаха своето положение, Милито напредна по крилото, подаде към Пандев, но Бут се намеси и изби в ъглов удар. Следващите минути бяха по-спокойни.

Bayern Muenchen fans light flares during the UEFA Champions League Final match between FC Bayern Muenchen and Inter Milan at the Estadio Santiago Bernabeu on May 22, 2010 in Madrid, Spain.

В 54-та минута Байерн отново се опита да се върне в мача, но шута на Алтънтоп премина встрани от вратата на Интер. Байерн постопенно натискаше съперника, но без особен резултат. В 62-та минута Робен би силно от пряк свободен удар, топката рикушира в краката на няколко футболиста, попадна в Мюлер, който стреля от воле, но защитник на Интер изби пред погледа на Сезар. 3 минути по-късно Байерн пак имаше възможност да изравни Робен стреля в далечния горен ъгъл на Жулио Сезар, но с мъка бразилеца изчисти в корнер.

Samuel Eto'o of Inter Milan is challenged by Bastian Schweinsteiger of Bayern Muenchen during the UEFA Champions League Final match between FC Bayern Muenchen and Inter Milan at the Estadio Santiago Bernabeu on May 22, 2010 in Madrid, Spain.

В 70-та минута при поредната контра-атака Интер успя да вкара своя втори гол Ето`о подаде на Милито, който развинти ван Буйтен и останал очи в очи с вратаря на Байерн, аржентинеца не сгреши и подпечата успеха за своя отбор. През следващите минути Интер се прибраха да отбраняват двата гола преднина, а Байерн атакуваха без успех. До края темпото на мача падна и Байерн не можаха да върнат дори 1 гол.

Diego Milito of Inter Milan scores the second goal during the UEFA Champions League Final match between FC Bayern Muenchen and Inter Milan at the Estadio Santiago Bernabeu on May 22, 2010 in Madrid, Spain.