Германия надви Англия минимално

И. Ангелов

Германия и Англия се срещнаха днес на "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд, като домакините успяха да победят минимално чрез прекрасен гол от Лукаш Подолски, който изигра последната си среща за родината. И двата отбора не показаха най-добрата си игра, а всичко се реши във втората част.

В първото полувреме Германия не показваше нищо освен удари от далеч на Подолски, докато 100%-това ситуация пред Щеген пропусна Али, докато Лалана нацели гредата.

След почивката Подолски продължи с опитите за гол, като беше успешен в 69-ата минута когато от далеч изпрати топката неспасяемо право в ъгъла на вратата за 1:0. След попадението Сане тероризираше защитата на гостите, като Харт се отличи с едно спасяване с една ръка срещу него. До края повече голове не паднаха.