Реал Мадрид с още една крачка към титлата

Н. Гавазов

Завърши мачът от 33-ия кръг на испанската Примера дивисион, в който се срещнаха Реал Сосиедад и Реал Мадрид. Мачът се игра на "Реале Арена" в Сан Себастиан и завърши с победа на гостите с резултат 1:0.

В 30-ата минута халфът на гостите Арда Гюлер откри резултата в мача. В 33-ата минута нападателят на Реал Сосиедад Такефуса Кубо отбеляза гол, но голът не бе зачетен след проверка на ВАР, тъй като беше отсъден фаул в атака.

След 33 кръга от испанското първенство Реал Сосиедад има 51 точки и е на шесто място. След подобен брой мачове Лос Бланкос спечелиха 84 точки и са на първо място, на 14 пункта през втория Барселона.

Този сезон в Ла Лига отборите се срещнаха преди това в мач от 5-ия кръг. В тази конфронтация мадридският клуб победи Реал Сосиедад с резултат 2:1.