Шави ще пропусне два мача

Н. Гавазов

Старши- треньорът на Барселона Шави беше отстранен за два мача от Ла Лига заради изгонването си в мача срещу Атлетико Мадрид. Испанският специалист ще може да заеме място на треньорската скамейка на 21 април, когато каталунците играят срещу Реал Мадрид. Това съобщи Relovo.

Припомняме, че на 17 март в мача от 29-ия кръг на испанската Примера се срещнаха Атлетико Мадрид и Барселона. Отборите играха на стадион "Метрополитано" в Мадрид (Испания). Мачът завърши при резултат 3:0 в полза на каталунците. В 41-ата минута старши -треньорът на "блаугранас" Шави получи жълт картон за прекалено активно изразяване на недоволството си от съдията.

Няколко минути по-късно имаше нов подобен фаул. Треньорът на каталунците отново започна да крещи нещо на рефера, който веднага се затича към треньора на гостите и му показа директен червен картон. Така Шави ще пропусне два мача от вътрешния шампионат - с Лас Палмас и Кадис.