Виляреал с неприятна загуба на Канарските острови

FUTBOL-TV

Лас Палмас се наложи над Виляреал с 3:0 като домакин в двубой от 20-ия кръг на испанската футболна Ла Лига. Лас Палмас прекъсна серия от три мача без успех в шапионата и четири във всички турнири. Тимът заема седмо място във временното класиране с 28 точки.

Виляреал се намира на 14-а позиция с 19 точки в актива си. Отборът остава с една победа в последните си пет срещи в първенството.

Кириан Родригес даде преднина на домакините още в осмата минута, реализирайки за 1:0 след асистенция на 20-годишния полузащитник на Лас Палмас Алберто Молейро.

До почивката двата тима не успяха да отбележат нов гол, 19-годишният Хуан Мануел Гонсалес реализира второто попадение за Лас Палмас в 51-ата минута.

Авансът на домакините стана още по-солиден в 63-ата минута, когато Кириан Родригес бе точен за втори път в двубоя, оформяйки крайното 3:0.