Борусия Дортмунд е новият стар шампион на Германия (видео)

В. Мухарски

Борусия Дортмунд защити титлата си от миналата година. Сребърната салатиера отново е в ръцете на "жълто-черните" след като днес те победиха Борусия Мьонхенгладбах с 2:0 в среща от от 32-ия кръг на Първа Бундеслига. Въпреки че, Байерн Мюнхен по-рано днес успя да постигне победа с 2:1 като гост на Вердер, разликата между баварците и Дортмунд е вече от недостижимите осем точки.

Mats Hummels (R) Of Dortmund Celebrates

Стадионът на шампионите бе изпълнен до краен предел, като след победата започнаха и празненствата по случай успеха. Срещата започна с натиск на момчетата на Юрген Клоп. В 10-ата минута изстрел на Роберт Левандовски мина на сантиметри от гредата, а малко по-късно и Шинжи Кагава бе близо до попадение. Последният нацели и греда в 20-ата минута на срещата.

Dortmund's Headcoach Juergen Klopp Enjoys A Beer RESTRICTIONS / EMBARGO - DFL LIMITS THE USE OF IMAGES ON THE

Така се стигна до 23-ата минута, когато Иван Перишич засече с глава центриране от фаул на Марсел Шмелцер и прати топката в мрежата на гостите за 1:0. В 34-ата минута съдиите отмениха изравнителен гол на Майк Ханке заради засада.

Dortmund's Head Coach Juergen Klopp Takes A Sip Of Beer AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZRESTRICTIONS / EMBARGO - DFL

След почивката Кагава вкара второто попадение за своя тим, като това стана факт в 59-ата минута. По този начин бо оформен крайния резултат, а Дортмунд се поздрави със спечелването на шампионската титла. Последваха празненства с много бира и радост за фенове и футболисти на терена.

Dortmund's Croatian Midfielder Ivan Perisic Pours Beer AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZRESTRICTIONS / EMBARGO - DFL

Dortmund's Midfielder Moritz Leitner Pours Beer On Dortmund's Manager Michael Zorc AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ

(LtoR) Dortmund's Defender Mats Hummels, Defender Marcel Schmelzer And Dortmund's Goalkeeper Roman Weidenfeller