3 дни преди Ливърпул, Лудогорец с 3 точки в Пловдив (видео)

П. Пенков

Лудогорец постигна победа с 2:1 при гостването си на Ботев Пловдив в мач от 8-я кръг на родната "А" група. Съставът на Георги Дерменджиев откри резултата още в 7-та минута на двубоя благодарение на Дани Абало, който след точно насочен и плътен удар от границата на наказателното поле изпрати топкат във вратата на Стяховяк. Второто попадение в срещата дойде пет минути след старта на второто полувреме, когато след центране на голмайстора Абало, топката достигна в краката на Роман Безяк, който от движения успя да я засече за 2:0. Две минути преди края на мача домакините получиха право да изпълнят дузпа, поради игра с ръка на Козмин Моци с наказателното поле. Играчът на Ботев Пловдив - Иван Цветков застана зад топката и без проблеми реализира за крайното 2:1 в полза на Лудогорец.

Три дни преди гостуването на Ливърпул, Лудогорец се изкачва на втората позиция в подреждането с точка по-малко от лидера ЦСКА, докато Ботев Пловдив остава трети за момента с актив от 14 точки.