Славия с класическа преднина преди реванша с Ботев Пловдив (видео)

В. Мухарски

Славия победи Ботев Пловдив с класическото 3:0 в първи осминафинал за Купата на България пред 2000 зрители в столицата. "Белите" бяха много по-активни и напълно заслужено стигнаха до успеха. В 14-ата минута Живко Желев откри резултата след като засече с глава центриране на Здравко Лазаров - 1:0. Второто попадение на столичани бе спорно. Петър Димитров получи пас, но бе в засада. Нападателят реши да стреля от далечно разстрояние, като ударът не бе много силен, но за сметка на това хвана неподготвен стража на пловдивчани - 2:0.

В 66-ата минута за втори жълт картон бе изгонен Живко Желев, но с 10 човека на терена "белите" дори стигнаха до нов гол. В 75-ата минута Петър Димитров с хубаво изпълнение от фаул направи резултата класически 3:0. Така Славия взе прилична преднина преди реванпа в града под тепетата.

Снимка: Илияна Енчева