Сити продължава да гони Челси

И. Ангелов

Манчестър Сити успява да държи курса зад лидера в класирането на Висшата лига на Англия - Челси, след като днес и двата отбора от върха спечелиха срещите си. "Гражданите" успяха да победят Лестър на "Етихад Стейдиъм" благодарение на голове от Давид Силва и Джеймс Милнър за 2:0, а Челси победи Уест Хем и остава с 5 точки напред и мач по-малко.

Сити започна силно тази среща, като още с първата атака Камбиасо спаси своите с намеса в отбрана. Марк Шварцер на два пъти спаси вратата си, но се пропука в добавеното време на първото полувреме, когато Коларов напредна от ляво и центрира, след два удара в полето топката попадна в Силва, който от близо откри резултата - 1:0.

След почивката Бони бе близо до гол, а Лестър отговори с положение пред Крамарич от статична ситуация. В 76-ата минута гостите нацелиха и гредата чрез Маарез и негов удар от далеч. В 88-ата минута крайния резултат оформи Милнър, когато Навас игра добре от дясно и центрира, а Милнър бе там да завърши от близо - 2:0.