Пелегрини: Трудно може да бъдеш лидер, ако губиш

Н. Гавазов

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини сподели мнението си за срещата с Ливърпул от 27-я кръг на Висшата лига на Англия. Както е известно, "гражданите" претърпяха поражение с 2:1 и влошиха шансовете си в борбата за титлата.

"Мачът бе равностоен, но Ливърпул спечели, защото вкара два отлични гола. През първото полувреме често губехме топката, особено през първите 15 минути. След това успяхме да изравним резултата. Но след почивката на практика не заплашвахме вратата на съперника, поради това се стараехме да променим стила си на игра. Схемата с двама нападатели бе най-добро решение за такъв мач. Мен ме безпокои това, че често губим топката. Трябва да анализираме този мач. Загубихме три точки, сега имаме мач по-малко, отколкото Челси и е трудно да си върнеш лидерството, ако губиш. Но трябва да продължим борбата и да си върнем нашата игра", заяви Пелегрини.