Ливърпул изпрати Клоп с победа на Анфийлд

И. Ангелов

Ливърпул посрещна Уулвс в последния кръг на Висшата лига за сезон 2023-24 г. Днес на своя "Анфийлд" в последния мач с Юрген Клоп начело, домакините спечелиха с 2:0 срещу десет души, с което ще завършат в топ 3 на класирането след Арсенал и новия стар шампион Манчестър Сити.

Рано в срещата Семедо бе изгонен след ВАР преглед на една ситуация, в която бе отсъден първо жълт, но след това червен картон. Почти веднага домакините стигнаха и до гол след това, като в 34-ата минута Елиът с добра топка намери включилия се Мак Алистър за 1:0.

В 41-ата минута бързо стана и 2:0 когато Куанса добави един удар на Салах след спасяване на Са. След почивката очаквано Уулвс нямаше как да отговори, като в началото на второто полувреме нов гол на Алистър не бе зачетен от ВАР, а Диаз намери и гредата малко след това. До края всичко по-интересно бе пред вратата на гостите.