Гуардиола: Ливърпул се нуждае от 90 мин., за да спечели, а Арсенал само от 25 мин.

Н. Гавазов

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола сподели мнението си за Ливърпул и Арсенал, с които тимът му се бори за шампионската титла в Англия този сезон.

"Ливърпул си е Ливърпул, той винаги ще остане наш съперник.

Арсенал бе основният ни съперник през миналия сезон. Вижте само как играят. Ливърпул се нуждае от повече от 90 минути, за да спечели мач, Арсенал понякога се нуждае само от 25 минути, за да спечели. Ето защо те са толкова високо“, заяви Гуардиола.

Припомняме, че в мача от 27-ия кръг на английското първенство Ливърпул победи Нотингам Форест, отбелязвайки победния гол в 90-та + 9-та минута на мача. На свой ред в 27-ия кръг на Висшата лига Арсенал победи Шефилд Юнайтед (6:0), отбелязвайки първите четири попадения в 25-ата минута на срещата.