Холанд носи минимален успех над Брентфорд (видео)

И. Ангелов

Манчестър Сити посрещна Брентфорд в отложената си среща от двадесет и петия кръг на английската Висша лига. Днес с победата с 1:0 у дома "гражданите" изравняват по брой срещи лидера Ливърпул, и застават на точка под първото място и точка над третия Арсенал, всички с по 25 изиграни срещи до тук.

До почивката Сити владееше повече, но Томас Франк остана доволен от представянето в отбрана на гостите. Без Де Брюйне, който така и не се появи, нещо не сработваше в предни позиции. Във втората част Доку замени Боб за Сити и 10 минути след това се стигна до гол.

Това стана в 71-ата минута когато в бърза атака Алварез намери Холанд срещу Айер, бранителят се подхлъзна и позволи на нападателя да напредне срещу вратаря за 1:0. Малко след това ВАР отмени и втори гол на норвежеца.