Гуардиола: Харесва ми да печеля такива мачове

Н. Гавазов

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола обясни защо победата с 2:0 над Евертън е по-удовлетворяваща от обикновено.

Сити не отбеляза нито един удар за 70 минути от домакинския си мач от Висшата лига срещу Евертън в събота, но дубъл на Ерлинг Холанд донесе на Сити решаващите три точки в края.

Гуардиола знаеше предварително, че Евертън е неудобен противник и тази трудна победа прави Хосеп много щастлив.

"Обичам да печеля този тип мачове. Тези победи са трудни. Знаехме за това, говорихме за това.

Да играеш срещу Евертън у дома винаги е много трудно. Загубихме много точки срещу тях през годините.

Това, от което съм най-доволен, е това, което хората не могат да видят: езикът на тялото, положителното отношение, физическата форма.

Не бяхме доволни от себе си през първото полувреме. Знам, че мачът е по обяд и е трудно за тялото. Химията между играчите, когато загубят топката или нещата не се получават, трябва да бъде по-добра.

Но ние се подобрихме значително през второто полувреме. Като цяло това беше заслужена победа.

Харесва ми да печеля такива мачове, когато страдаш и знаеш колко е трудно. Взехме поуки от миналото“, заяви Гуардиола.