Евертън се върна до равен с Юнайтед (видео)

И. Ангелов

В срещата от поредния четиринадесети кръг на английската Висша лига Манчестър Юнайтед гостуваше на "Гудисън Парк" и Евертън, като днес гостите водеха до самия край на срещата, когато Идриса Гей спечели дузпа и капитанът Лейтън Бейнс реализира за 1:1 пред собствена публика.

Юнайтед владееше топката уверено през първата част, като създаваше положения, но след няколко пропуска се стигна до гол чак в 42-ата минута когато Марсиал хвърли топката над отбраната и грешка на Стекеленбург позволи на Ибрахимович да вкара след удар в двете греди и мрежата и 1:0.

След почивката Юнайтед продължи да играе по-добре, като в 60-ата минута при едно добро положение Ерера нацели горната греда на Стекеленбург. Постепенно Евертън започна да атакува и след появата на Валенсия и Деулофеу в игра тимът затисна "червените" в тяхното поле и стигна до гол. Това стана в 89-ата минута когато Идриса Гей спечели дузпа срещу резервата Фелаини и Лейтън Бейнс реализира от бялата точка за 1:1.